ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Wybór odpowiedniej firmy

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie. Wariant kompleksowy, tzw. door to door, czyli od drzwi do drzwi. Konsultant firmy przychodzi do naszego mieszkania, ocenia koszt przeprowadzki, a następnie jej pracownicy pakują nasze rzeczy, rozbierają meble, znoszą do samochodu, przewożą, wnoszą do nowego mieszkania czy domu i rozpakowują oraz montują z powrotem domowe sprzęty. Kompleksowa usługa należy do najdroższych wariantów.


Przewóz i wniesienie należą do najczęściej stosowany wariantów. Konsultant jak w pierwszym przypadku ocenia koszt przeprowadzki następnie firma dostarcza kartony, zazwyczaj wypożycza, zwracamy je zwykle po kilku tygodniach, a wszystkie rzeczy pakujemy sami. Pracownicy znoszą kartony i meble, zawożą na miejsce, po czym je wnoszą. Rozpakowanie również należy do nas.


Spakowanie i rozpakowanie to kolejny wariant, jaki otrzymujemy. Znowu odwiedza nas konsultant. Firma tylko nas pakuje, znosi rzeczy do naszego samochodu, wnosi je i rozpakowuje.