ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Imprezy integracyjne najlepiej zlecać firmie zewnętrznej i o nic się na martwić

Odpowiednie rozstrzygnięcie

Niektórzy szefowie organizują imprezy integracyjne samodzielnie, czyli zlecają je odpowiednim komórkom w firmie. To jednak nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ osoby, które na co dzień się tym nie zajmują, nie przygotują właściwie firmowego wyjazdu. Na pewno poziomem, liczbą atrakcji będzie on odstawać od tego, jaki przygotują specjaliści organizujący imprezy firmowe zawodowo.

Profesjonalistom

Organizacja imprez firmowych powinna zostać zlecona odpowiednim osobom spoza przedsiębiorstwa, tj. profesjonalistom. Oni zrobią to po prostu lepiej. Wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, a uczestników nie zaskoczą negatywne niespodzianki.

Ktokolwiek spółce ma czas

Poza jakością, atrakcyjnością wyjazdu kolejnym argumentem za powierzeniem organizacji imprezy firmowej fachowcom jest czas. Czy ktoś w firmie ma czas, żeby się tym wszystkim zająć?

Pracy znacząco niżby może

Imprezy integracyjne to nie tylko weekendowe ognisko, przed którym jedzie się do marketu po 5 kg kiełbasy, dwa kosze pieczywa i 10 zgrzewek piwa. Pracy jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać: znalezienie odpowiedniego miejsca, noclegu, zapewnienie atrakcji, sprzętu do tych atrakcji (np. markerów, gogli, kul do paintballu), płatności, uzgodnienie terminów, przejazdu, wykup ubezpieczenia.

Organizowanie uroczystości korporacyjnych

Trzeba zadbać o wiele spraw, koordynować wiele działań, wykonać dziesiątki telefonów, wysłać wiele faksów. Organizacja imprez firmowych jest bardzo złożonym projektem, więc lepiej zlecić go komuś, kto ma w tym wprawę.