ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Firma zmienia biuro: szybka przeprowadzka i start w nowym miejscu.

Toteż większość działalności gospodarczych ma

Niemalże każda działalność gospodarcza wymaga siedziby, z której można będzie nią zarządzać. Dlatego też większość przedsiębiorstw posiada swoje biura. Jednak czasami pojawia się potrzeba zmiany lokalizacji. Czy to z powodu zbyt małej powierzchni lokum, czy też z innych przyczyn musimy zdecydować się na przeniesienie biura. Takie działanie nie wydaje się trudne, dopóki mamy do czynienia z gabinetem w postaci jednego pomieszczenia lub dwóch.

Wszystkim, jesteśmy zobowiązani

Niestety w chwili, kiedy biuro jest większe przeprowadzka oznacza dla nas naprawdę wiele pracy. Przede wszystkim, musimy zmobilizować ludzi, którzy się nią zajmą. Z reguły obarczamy tym pracowników. Jednak powinniśmy pamiętać, że takie działania poza godzinami pracy powinny być płatne jako nadgodziny. Nie mamy także prawa wymuszać na podwładnych udziału w przeprowadzce, jeśli odbywa się ona w ich czasie wolnym. Wtedy możemy liczyć na ich dobre chęci.

Spostrzeżemy, przeniesienie wszystkich

Niemniej, najlepiej unikać przeniesienia o niewłaściwej porze, gdyż przerwanie wykonywania obowiązków służbowych mogłoby wprowadzić niepotrzebny chaos i negatywnie odbić się na załatwianiu bieżących spraw firmy. Dlatego też tak bardzo liczy się tu szybkość. Jeżeli spostrzeżemy, że przeniesienie wszystkich rzeczy, które musimy ze sobą zabrać zajmie nam zbyt dużo czasu, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych ekip, które proponują przeprowadzki firm za odpowiednią opłatą. Fachowcy podejmą się tego w określonym przez nas terminie i zrobią to sprawniej, niż my sami. W dodatku nie będziemy musieli prosić o wsparcie pracowników, którzy mogliby stanowczo sprzeciwić się takim prośbom a w skrajnych przypadkach, uznać je za mobbing.