ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Popularne oferty pracy zdalnej i niewielki odsetek osób, które potrafią tak pracować.

Sporo omija je, zdając

Przeglądając oferty na popularnych portalach z ogłoszeniami o pracy coraz częściej możemy natknąć się na oferty pracy zdalnej. Wiele osób omija je, nie zdając sobie nawet sprawy, na czym polega praca zdalna. Inne świadomie rezygnują z korzystania z nich - praca zdalna nie odpowiada wszystkim. Jakie wady może mieć ten z pozoru wymarzony sposób zarobkowania? Przede wszystkim wymaga ogromnej samodyscypliny, którą nie wszyscy zostaliśmy obdarzeni. Naprawdę niełatwo jest odmówić sobie spotkania z przyjaciółmi, czy czytania książki po to, by usiąść do pracy.

Będziesz umiał im odmówić

Pracując w domu musimy wykazywać się także asertywnością. Niektórzy znajomi mogą próbować wykorzystywać to, że pracujesz w domu, odwiedzając cię bez zapowiedzi, czy zasypując prośbami pomocy. Jeśli nie będziesz umiał im odmówić, z twojej pracy niewiele wyniknie. Jeśli podejmiesz się pracy zdalnej musisz też nauczyć się efektywnego organizowania swojej pracy. To od ciebie zależy, kiedy i jak długo będziesz pracował, musisz jednak mieć na uwadze to, że większość zleceń ma konkretne terminy, których musisz dotrzymywać. Jeśli kilka razy ci się to nie uda, możesz stracić pracę.

Oglądając oferty pracy odległość powinniśmy

Praca zdalna wymaga więc także odpowiedzialności i terminowości. Przeglądając oferty pracy zdalnej powinniśmy mieć na uwadze wszystkie wymienione wyżej predyspozycje. Dopiero kiedy będziemy pewni, że jesteśmy w stanie podjąć się tego wyzwania, powinniśmy odpowiedzieć na któreś z nich. Inaczej po kilku dniach czy tygodniach, kiedy okaże się, że nie potrafimy pracować w ten sposób, będziemy musieli sami zrezygnować z pracy.