ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Wybór odpowiedniej firmy

Jeśli pracownicy firmy przeprowadzkowej uszkodzą cenne drobiazgi, np. odłamią rogi poroża łosia, stłuką cenną wazę wówczas musimy znać nasze prawa. Duże firmy są ubezpieczone na wypadek takich zdarzeń. Jeśli się coś stłucze, zrekompensują stratę. Klient nie ponosi kosztów ubezpieczenia, jest ono wkalkulowane w cenę przeprowadzki. Procedura wygląda w ten sposób, że pracownik sporządza na miejscu protokół zniszczenia. Dokument przesyłany jest do firmy ubezpieczeniowej, która wyznacza rzeczoznawcę do ustalenia wartości przedmiotu. Następnie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie.


Warto pamiętać, że firma przeprowadzkowa nie jest zazwyczaj odpowiedzialna za ewentualne kradzieże. Na wypadek takich nieprzyjemności możesz ubezpieczyć się dodatkowo u przeprowadzającego. Kosztuje to zwykle ok. 1 proc. ogólnej deklarowanej wartości przenoszonych przedmiotów.