ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Wybór odpowiedniej firmy

Przedsiębiorstwa przeprowadzkowe wszystkie rzeczy pakują w specjalne kartony, tak, aby nic się nie potłukło ani nie połamało. Dla dużej firmy nigdy ilość potrzebnych kartonów i zabezpieczeń nie będzie problemem. Inne są do pakowania szkła; trzy-, a nawet pięciokrotnie grubsze niż standardowe, wypełnione specjalnym materiałem ochronnym przypominającym płatki styropianu, inne dla książek - małe i poręczne. Pytać też należy o transport odzieży, czy firma dysponuje właściwymi kartonami, w których nie trzeba będzie naszej odzieży składać (garnitury, płaszcze, garsonki itp.) w przeciwnym razie po przeprowadzce będziemy zmuszeni zaprzyjaźnić się z deską do prasowania i wiele godzin spędzić w jej towarzystwie, to jest też nasz cenny czas, warto o tym pamiętać. Zwykle firmy posiadają specjalne do tego celu kartony, w których nasze ubrania mogą wisieć, jak w tradycyjnych szafach. Meble są zawijane w specjalne koce do transportu. Jeśli są wyjątkowo cenne, jak np. antyki, "ubiera się" je w folię bąbelkową i papier kocowy, który jest nieprzemakalny.


Jeśli masz przedmioty o szczególnej wartości emocjonalnej lub materialnej, jak obrazy, kryształy, koniecznie uczul na to firmę przeprowadzkową. Wówczas firma zajmie się nimi w szczególny sposób - odpowiednio zabezpieczy, a pracownicy będą je przenosić ze szczególną ostrożnością.