ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Przeprowadzki HowTo

Podejmując decyzję w związku ze sposobem przeprowadzki możemy skupić się na kolejnych rzeczach z nią związanych. Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki. Takie wyprzedzenie czasowe jest kluczem do sprawnej relokacji biura lub mieszkania. Warto sporządzić listę zadań do wykonania w odpowiednim czasie by o niczym nie zapomnieć lub przypadkiem nie przeoczyć.


W tym czasie należy również rozejrzeć się po swoim mieszkaniu lub biurze i zastanowić się, co zabierzemy ze sobą, a czego lepiej się od razu pozbyć. Nie wszystkie meble lub sprzęt RTV lub AGD znajdzie zastosowanie w nowym mieszkaniu lub lokalu. Niektóre rzeczy można będzie wyrzucić po prostu na śmietnik, inne trzeba będzie z utylizować takie jak lodówka lub pralka, a może warto niektóre oddać znajomym lub rodzinie, lub do domu dziecka i innych organizacji potrzebujących jakichkolwiek datków. Meble lub inny sprzęt cenniejszy można spróbować sprzedać na aukcjach internetowych lub dając ogłoszenie w prasie lub też inną metodą jest wstawienie mebli do komisu.