ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Z różnych powodów kontrola wewnętrzna może nie dostarczać wiarygodnej oceny sytuacji

W dużych firmach istnieje zespół, którego zadaniem jest kontrola wewnętrzna . Lecz czasem zdarza się, że taki wewnętrzny audyt przeoczy coś istotnego, co może wpłynąć negatywnie na kondycję finansową firmy, jej wizerunek, czyli postrzeganie spółki przez otoczenie. Skutkiem jest spadek zaufania i wymierne straty finansowe.

Żeby mieć pewność, że przedsiębiorstwo funkcjonuje należycie, jego podstawy finansowe są zdrowe i solidne, konieczny jest zewnętrzny monitoring firmy. Niezależni audytorzy obiektywnie ocenią, czy spółka ma się dobrze, czy źle. Do ich opinii można mieć pełne zaufanie. W końcu opłaca się ich po to, by zdiagnozowali sytuację i ewentualnie ustalili przyczyny kiepskiej kondycji.

Audyt służy stworzenie prawdziwej oceny organizacji, systemy, procesu, kadry zarządzającej albo załogi, efektywności zarządzani, finansów. Przeprowadza się go, żeby uzyskać prawdziwe i rzetelne informacje o sytuacji w przedsiębiorstwie oraz ocenić strukturę zajmującą się w danej firmie kontrolą wewnętrzną.

Audyt polega na wydaniu opinii przez niezależnych kontrolerów, którymi są biegli konsultanci renomowanych firm doradczych, na podstawie przeprowadzonych przez nich testów jakości. Kontrola zewnętrzna ma również na celu ustalenie, czy w jakimś procesie, ważnej dla badanej firmy decyzji nie doszło do błędów.