ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Imprezy integracyjne - rozrywka połączona z budową zespołu pracowników.

Imprezy integracyjne już od jakiegoś czasu są nieodłącznym elementem szkolenia kadry pracowniczej, zarówno w niewielkich firmach jak i w ogromnych korporacjach. Tego typu wydarzenia to nie tylko nudne szkolenia i delegacje, ale i atrakcyjne wycieczki, imprezy plenerowe czy ciekawe ćwiczenia, które kształtują nowe umiejętności.

Możliwości organizacji imprez integracyjnych są ogromne, od biegów terenowych, przez wyprawy samochodami 4x4 lub quadami, wynajem kasyn, do pikników rodzinnych i wieczorków tematycznych. Dla grup, które szukają prawdziwych wyzwań, firmy organizujące imprezy integracyjne proponują między innymi zjazdy na linach, skoki ze spadochronem czy spływy kajakowe.

Imprezy integracyjne w plenerze mogą być organizowane zarówno w gorące i upalne lato, jak i mroźną zimę. Każdy znajdzie coś dla siebie, nieważne czy będzie to turniej w paintabll, czy rajdy i przeprawy na orientację. Ponadto każda impreza może być kierowana wymyślonym wcześniej scenariuszem. Taka impreza integracyjna nie tylko wiąże drużynę, ale i dostarcza ogromne dawki rozrywki oraz niezapomnianych emocji. Szczególnie integracyjne są przeprawy na orientację, gdy drużyna kilku osób otrzymuje mapę i kompas. W takich sytuacja można poznać na kim można polegać w ciężkiej sytuacji, a kto potrzebuje w takich okolicznościach pomocy. To doskonały test umiejętności i kalkulowania ryzyka. Świadomość tych umiejętności może być przydatna w codziennym życiu w firmie podczas realizacji projektów.

Paintball to coraz popularniejsza dyscyplina sportu na świecie, która łączy elementy taktyki, zabawy oraz elementów wojskowych. Paintaball jest to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu urządzeń zwanych markerami. Markery to urządzenia, które za pomocą sprężonego gazu wystrzeliwują pociski z żelatyny spożywczej wypełnione biodegradowalną farbą.

Do paintabll’a potrzebne są przede wszystkim dwie rzeczy: maska na twarz i marker. Te dwie rzeczy nie mogę baz siebie istnieć gdyż rozgrywka bez maski na twarzy może być bardzo niebezpieczna. Oczywiście kulka z farbą nie może zrobić większej krzywdy, ot niewielki siniak, ale po trafieniu w oko uraz może być znacznie poważniejszy. Dlatego aby uniknąć poważnych problemów, nie zapominajmy o masce.