ZAPAMIĘTAJ

Organizacja, pierwsze przygotowania i planowanie powinniśmy zacząć minimum 6 tygodni przed planowaną datą przeprowadzki

Podstawienie wynajętego samochodu powinno być precyzyjnie ustalone. Dłuższe oczekiwanie samochodu może podnieść cenę

Ze względu na konstrukcję agregatu chłodzącego, lodówki i zamrażarki przewozimy zawsze w pozycji pionowej

Naczelną zasadą jest takie rozlokowanie bagaży w samochodzie, aby w pierwszej kolejności wnosić do meble i mocować je do korpusu skrzyni ładunkowej. Pozostałą powierzchnię wypełniamy kartonami, które tak układamy, aby najcięższe stanowiły podstawę

Firmy zazwyczaj proponują trzy warianty przenosin; kompleksowe, przewóz i wniesienie lub spakowanie i rozpakowanie
 
Firmy windykacyjne i sposoby jej działania na polu walki z nieuczciwymi dłużnikami.

Ci, którzy od dłuższego czasu nie mogą doczekać się spłaty należności przez dłużnika mają wiele narzędzi, dzięki którym mogą oni dochodzić swoich praw. Dzięki takim instytucjom jak Krajowy Rejestr Dłużników wierzyciele nie tylko mają szansę odzyskać swoje pieniądze, ale i dłużnicy, nieuczciwi kontrahenci i klienci mogą znaleźć się na czarnej liście. To, że znajdą się oni w KRD sprawi, że stracą wiarygodność w kontaktach handlowych, napotkają na trudności w dostępnie chociażby do kredytów czy leasingu i wielu innych, które korzystają z KRD. Dzięki KRD windykacja długów staje się o wiele prostsza.

W odzyskaniu swoich pieniędzy mogą również pomóc liczne firmy windykacyjne. Z reguły pobierają one opłatę dopiero w momencie odzyskania długu. Bywa, że wierzyciel przekazuje firmie windykacyjnej prawa do długu, czyli kolokwialnie mówiąc "sprzedaje" je. Zakup wierzytelności natychmiast rozwiązuje problem wierzyciela, bo po gruntownej analizie wierzytelności przez firmę windykacyjną i zgodzie wyrażonej przez wierzyciela firma przejmuje dług. Do pozostałych form windykacji należności należą monitoring należności, windykacja pozasądowa, windykacja bezpośrednia, windykacja sądowa, internetowa giełda wierzytelności oraz pieczęć prewencyjna.